גם אני כמו כל היהודים עסוק במספרים

הכותרת היום של מעריב בחסות בן-דרור ימיני (והעורך הרשלן) זועקת: בקרוב- שיעור הפליטים בישראל הגבוה במערב!
להלן הסטטיסטיקה המרשימה מאוד של ימיני- כלומר, אם אתם מקבלים שקרים מוחלטים והשערות מופרכות כסטטיסטיקה.

מאיפה נתחיל?
קודם כל- ישראל? מערב? קולטת פליטים? באמת?

אבל בואו לא נתעכב על זוטות ונעבור לנתונים הקשיחים: מאז הקמתה של ישראל, קיבלו פחות ממאתיים איש מעמד של פליט רשמי. כן כן- מסתבר שלישראל הגיעו פחות מ 200 אנשים שחייהם אכן היו בסכנה, מתוכם רבים כבר עזבו. http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m02986.pdf

אז מאיפה שואב ימיני את המספר 60 אלף? אני יכולה רק להניח שהוא מתייחס לקבוצה של אלפים בודדים של מבקשי מקלט שממתינים שהמדינה תכיר בבקשה שלהם להיות פליטים (אם כי בהכירנו את הסטטיסטיקה עכשיו די ברור מה תהיה תשובת משרד הפנים), וכן לאריתראים ולסודנים. הייתי רוצה לקרוא להם פליטים ואפילו מבקשי מקלט, אולם המציאות היא שבישראל לא מאפשרים לנתיני אריתראה וסודן להגיש בקשות מקלט, ולכן לא בודקים את הסיפורים הפרטניים שלהם ולכן הם למעשה לעולם לא יכולים להפוך לפליטים.
אז בואו לרגע נסלח לימיני על הטעות בטרמינולוגיה (למרות שמבחינת האנשים עצמם מדובר בהבדל קריטי, פליטים שהוכרו מקבלים תושבות ארעית הכוללת את הזכות לעבוד, השתייכות למערכת הבריאות הממלכתית ועוד, בעוד שמבקשי המקלט והאריתראים והסודנים מקבלים אשרת שהיה שעליה כתוב באותיות קידוש לבנה כי היא אינה אשרת עבודה). בואו נבדוק את שיעור מבקשי המקלט בישראל ביחס למדינות מערביות אחרות.
האמת שדי פשוט לעשות זאת, מכיוון שהאו"ם מפרסם את הנתונים הללו כל שנה, למשל בדו"ח הפשוט והמפורט הבא: http://www.unhcr.org/4e9beaa19.html

לשם הנוחות אתייחס למספר 60 אלף כאילו היה מספר אמיתי, למרות שאיש אינו יודע בדיוק כמה אנשים נמצאים כאן כרגע. הדוח הממצה יחסית האחרון של הכנסת הראה כי עד לסוף 2011 נכנסו למעלה מ 50 אלף אנשים דרך הגבול, מתוכם כ 41 אלף מאריתריאה וסודן. אין אנו יודעים כמה מאותם אנשים גורשו במהלך השנים, וכן כמה נכנסו ב 2012.

http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m03052.pdf

אז נחזור לסטטיסטיקות:
הכשל הראשון של ימיני הוא בהניחו שרק אוכלוסיית מבקשי המקלט גדלה, בלי להתחשב בגידול הן של אוכלוסיית ישראל, והן של מבקשי המקלט במדינות אחרות. גם את הנתון הזה אפשר לסתור מהר בעזרת דו"ח נוסף של האו"ם שמצביע על עליה דרסטית במבקשי המקלט בכל העולם. http://www.unhcr.org/4f7063116.html
כן כן, על אף שנדמה לעיתים כי ישראל היא מרכז היקום, מסתבר כי היא חלק מתופעה בין-לאומית רחבה.

אבל בואו לא נהיה קטנוניים- יכול להיות שבאמת כל מבקשי המקלט הבינו שישראל היא הארץ המובטחת, ובמקום לנסות להגיע למקומות בהם לאחר שיוכרו כפליטים מובטח להם מעמד, סיוע כלכלי, סיוע בלימודי מקצוע ומציאת עבודה ולאחר מספר שנים גם הזכות לבקש מעמד של קבע במדינה הקולטת- הם יוותרו על כל זאת, ויחליטו להגיע לישראל, בה חיים מבקשי מקלט ללא זכויות בסיסיות אשר חלקם כבר למעלה מעשור ממתינים להחלטה ולא מקבלים כל סיוע מן המדינה.
וובכן גם אם יתרחש אירוע כזה, עדיין נראה כי ימיני לקח לעצמו דרור בניתוח המפה-
עם כ 60 אלף מבקשי מקלט ביחס ל כ 7,500,000 תושבים, אנו עומדים על יחס של 8 מבקשים לכל אלף תושבים.
הנה כמה מדינות שנמצאות לפנינו ברשימה:
מלטה- 20.1 מבקשי מקלט על כל 1,000 מלטאים, קפריסין- 17.1 מבקשים על כל 1,000 קפריסאים, שוודיה (15.6), ליכטנשטיין (14.7), נורווגיה (11.7), שוויץ (9.8) ולוקסמבורג (8.4).

ימיני הרשה לעצמו לפרסם גיבוב של שקרים ונתונים אשר בינם לבין המציאות אין כל קשר. ההבדל  בין הצורה בה  מדינות אחרות קולטות פליטים לבין הצורה בה ישראל (לא) קולטת אותם מצריך פוסט נפרד, שלא לומר ספר. את כל זאת הוא מפרסם פחות משבוע לאחר שיצא נגד האירועים האלימים שהתרחשו בדרום העיר כנגד הפליטים ומבקשי המקלט, בטורו המתחסד.
גם אלף אמירות נבובות של מירי רגב לא יצליחו לעשות מה שכתבה אשר מתחזה למחקר מעמיק בנושא, מלווה במספרים וניתוחים אשר מי שאינו מכיר את התחום יראה בהם מקור אמין.
התקיפה הבאה שתתרחש כאן, כולה על ראשו של בן-דרור ימיני.

מודעות פרסומת

12 מחשבות על “גם אני כמו כל היהודים עסוק במספרים

 1. I live in Sweden and i can tell you that the situation here is getting to be unbearable. We now have the 2nd highest rape percentage in the world right after Trinidad and Tobago! The scary part is that 96% of all rapes are committed by immigrants from Africa and the Middle-East. And we all know about the situation in Malmö vs. Jews. I can go on forever but it's pointless. Swedish people are very naive, nonviolent and peaceful..so they just let the immigrants take over. You need to solve this problem ASAP because Israelis won't take the same route as the swedish people.

 2. 96% ממקרי האונס נעשים על-ידי מהגרים? תרשה לי לא להאמין לנתון המופרך הזה. אתה יכול לגבות אותו בצורה כלשהי?
  ואגב- מאחר וקראת את הבלוג אני יכולה לתאר לעצמי שאתה בעצמך מהגר?

  • Since the situation in all of Scandinavia is pretty much the same…Here is 100% for you + your backup link!

   In the capital of Norway, Oslo, 100% of assault rapes between strangers were committed by immigrant non-western males. And 9 out of 10 of their victims were native Norwegian women. Some blonde Norwegian women have reportedly begun dying their hair black, and many travel only in groups. The rape problem is primarily Muslim men raping non-Muslim women.

  • 1. There is only one solution. The world should help these people in their own countries. Rebuild Africa, dethrone dictatorship (aka Assad) and stop buying goods from China

   2. Why'd you instantly attack me? Calling me an immigrant and dismissing my comment. Do you live in Scandinavia or i do? Oh wait, i know, you're Israeli…and that's why you need to solve the problem before you guys get extreme (and it goes both ways

   3. It's not about the numbers, it's about people. You're not going to change these people, but they'll want to change you. Just like the Hasidic Jews + the addition of extreme violence.

   • תוכל להרחיב מעט ולספר מהן עמדותיהם של ממשלות סקנדינביה בנושא? יש כוונות לעשות משהו בנושא או שהם מקבלים את זה כמצב נתון ומתרכזים בלדבר על השתלבותם של המהגרים?

 3. האמת שאם מסתכלים על המגמה של השנים האחרונות, ובייחוד של השנה האחרונה, הדברים של ימיני צנועים. כי בשנה האחרונה ישראל באמת לא ממוקמת במקום השלישי ברשימת המדינות הקולטות; היא ניצבת בראשה, ובפער עצום.

  על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של האיחוד האירופי, במהלך 2011, מדינות האיחוד האירופי (אוכלוסיה כוללת של כחצי מיליארד נפש) קלטו כ-250,000 איש מאפריקה(*). לישראל (כידוע, בעלת אוכלוסיה של כ-7.5 מליון איש) נכנסו באותה שנה 17,000 איש מאפריקה(**). כלומר, במונחים של מספר הנקלטים ביחס לגודל האוכלוסיה, ישראל קלטה כמעט פי חמישה יותר אנשים מאשר מדינות האיחוד האירופי.

  ולגבי זה ש"לא בודקים את הסיפורים הפרטניים שלהם (של האנשים מסודן ואריתראה) ולכן הם למעשה לעולם לא יכולים להפוך לפליטים" – צר לי, אבל זה לא נכון. כפי שפורסם שבוע שעבר, נציגים של סוכנות האו"ם לפליטים בדקה מדגם מייצג של 5000 אנשים מאפריקה ששוהים בת"א. רק 6 (!) מתוכם הוכרו כפליטים. כלומר, עשירית האחוז מהאנשים שנמצאים פה היום הם אכן פליטים. השאר, כפי שהם בעצמם מעידים, הם מהגרי עבודה בלתי חוקיים (***). זה בדיוק גם מה שעולה מהכתב המדהימה של דני אדינו אבבה ב'שבעה ימים' של השבוע.

  * – http://epp.eurostat.ec.europa.eu/cache/ITY_OFFPUB/KS-SF-11-048/EN/KS-SF-11-048-EN.PDF

  ** http://piba.gov.il/PublicationAndTender/ForeignWorkersStat/Documents/%D7%90%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%9C%202012.pdf

  *** http://www.youtube.com/watch?v=1Dch3kwd52Q

  • שלום בן,
   הנתונים שצירפת על מספרי זרים בישראל מוכרים לי, וכפי שקורה הרבה פעמים בויכוחים פוליטים- אינני רואה כיצד הם תומכים בטענתך.בנוגע לנתון השני שאתה מביא- יש כאן בלבול במושגים. א- העובדה שאנשים נכנסו לישראל לא אומרת שהם נשארו בישראל ולא גורשו ב- קליטה של מבקשי מקלט היא להכיר בהם כפליטים, זה כמובן לא נעשה.
   אינני מכירה את המקרה שתיארת כי סוכנות האו"ם בדקה מייצג של 5,000 אנשים מאפריקה, אשמח אם תפנה אותי למקור. לעומת זאת האו"ם והמדינות האחרות שמקיימות את אמנת האו"ם לפליטים מכירים בלמעלה מ 80% מן האריתראים כפליטים, אז או שכל השקרנים מופנים לישראל, או שיש כאן בעיה אחרת.
   העובדה היא כי במשרד הפנים האמון על התחום הזה יש שתי דלתות- האחת של יחידת ה RSD, היא בודקת בקשות מקלט, על-פי אמנת האו"ם לפליטים, ומי שבקשתו נמצאת מוצדקת מקבל תושבות ארעית המתחדשת כל שנה.
   לעומת זאת, כל מי שמגיע מאריתריאה, סודן או קונגו, לא יכול להגיש בקשה ביחידת ה RSD, הוא מופנה ליחידת המסתננים, שם הוא מקבל אשרה שהיה אשר עליה כתוב כי היא איננה אשרת עבודה. הנתונים הללו מופיעים בדוחות שצירפתי של מרכז המידע של הכנסת ומשרד הפנים מאשר אותם.
   ישראל מגרשת אנשים ללא אשרות כל הזמן, יום יום יוצאות טיסות לאפריקה ולמדינות אחרות בעולם. מדוע האריתראים והסודנים מקבלים אשרות שהיה אם הם אינם פליטים? ואם הם לא יכולים להיות מגורשים מדוע הם לא מקבלים מעמד של פליטים כפי שנתנה ישראל לעשרות בודדות של אחרים?
   אל מול הכתבה של דני אדינו אני יכולה להציג את הכתבה של אבי עמית מערוץ עשר ושל גל שי מערוץ 2 שמביאים נתונים בנוגע לפליטים, היחסים בין ישראל לאריתריאה, והמדיניות של אי בדיקת בקשות המקלט.
   http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=900965
   http://www.mako.co.il/news-military/politics/Article-234bde0e209a731018.htm&sCh=31750a2610f26110&pId=786102762

 4. כל הפוסט שלך עוסק בהשוואה שערך ימיני, בין מספר מבקשי המקלט שהגיעו לישראל אל מול מספר מבקשי המקלט שהגיעו לשאר מדינות העולם. לצורך כך צירפתי את הנתונים הנידונים. כך שאינני רואה כיצד אינך רואה כיצד הם תומכים בעמדתי.

  ו"קליטה של מבקשי מקלט היא להכיר בהם כפליטים". זה במידה והם אכן פליטים. אבל הם אכן לא. הנתונים על הבדיקה שערכה סוכנות הפליטים של האו"ם הובאו, כפי שקישרתי, באולפן שישי של שבוע שעבר. אני מצטער אבל אין ברשותי את המקור הראשוני של הדו"ח. אבל הנתונים הם די פשוטים ולא ניתנים לפרשנות רחבה מדי. כך שאו שהם פשוט בדו את העניין מלבם או שזו האמת. אני פחות נוטה להאמין באפשרות הראשונה.

  אין סיבה שהם יוכרו כפליטים (באופן קבוצתי גורף). אין באריתראה סכנת חיים, ונכון להיום גם אין בה מלחמה. אין ספק שהמצב הכלכלי בה מחורבן, אך כל גם המצב של 4 מיליארד בני אדם שחיים על הכדור הזה, שלידם כולנו חיים חי מלכים. וגם ויכוח שלא בדיוק מתנהלת שם דמוקרטיה למופת; אבל זה נכון גם ליותר משישים אחוז מאוכלוסית העולם, שלא חיים תחת משטר דמוקרטי שמכבד זכויות אדם.

  אמת היא שאריתראה מוגדרת ע"י האו"ם כ"מדינה המסוכנת לשבים אליה". אפרים סנה הסביר שבוע שעבר מה עומד מאחורי ההחלטה הזו (כידוע, למעט החלטות מופת כמו ההחלטה על דקת דומיה בשל לכתו של המנהיג האהוב קים ג'נוג איל, לא כל החלטות האו"ם נובעות ממניעים טהורים של פילנתרופיה): אריתראה היא מדינה קטנה עם אויבת גדולה – אתיופיה (ממנה היא סבלה מכיבוש של עשרות שנים) דילול האוכלוסייה יפגע קשות ביכולת העמידה של אריתראה. אתיופיה מארחת בתחומה את איחוד מדינות אפריקה. 40 מדינות אשר סרות כמעט באופן מלא למרותה. כך, באמצעות 40 אצבעות שיש לאתיופיה באו"ם, הועברה ההחלטה המתוארת (http://www.youtube.com/watch?v=Z7_S-T8Mp5I).

 5. אני לא אגיב עכשיו בהרחבה על אריתריאה, מכיוון שאני בדיוק עסוקה בכתיבת כתבה על המצב במדינה, שמסתמך על נתונים של האו"ם ומחלקת המדינה של ארה"ב. באריתריאה אין מלחמה, אבל מלחמה איננה הסיבה היחידה בגינה אפשר לקבל מעמד של פליט. אפרים סנה הוא ידיד קרוב של אפוורקי שמנהל עימו ועם מדינות מפוקפקות אחרות יחסי מסחר- כך שמבחינתי להתייחס אליו כאוטוריטה בענייני זכויות אדם זה כמו להתייחס לשגריר אריתריאה כאוטוריטה בעניין זה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s